Yeni Çağ

Güçlenen Avrupa bizi bekliyor, zengin bir dünya artık Fırtınalar Burnu dönülmüş Hindistan’a yeni bir yol bulunmuş ve Yeni dünyanın zenginlikleri Avrupa’ya akıyor, peki bu refah seviyesi ne gibi yenilikler kattı bize gelin tarihsel süreçte hep beraber inceleyelim.

Keşfedilecek

İstanbul’un Fethi ile başlayıp 18.yy kadar süren bu serüvende, bizleri Modern Avrupa’nın temellerinin nasıl atıldığını ve Karanlık kilise baskısından kurtulan insanların aydınlanmaya gidişini ve yeni siyasal düşüncelerin nasıl ortaya çıktığını akabinde köklü otoritelere isyan eden insanları göreceğiz.

Kapsama Alanı

Yeni Çağ veya Erken Modern Çağ (Erken Modern Dönem), Avrupa tarihinde Orta Çağ'ın sonu ile Yakın Çağ ve Sanayi Devrimi arasındaki dönemdir. Bu bağlamda Erken Modern Dönem, 15. yüzyılın ikinci yarısından 18. yüzyılın ikinci yarısına kadar geçen yaklaşık üç asırlık dönemi kapsar.

alternative
Yeni Çağ

SABETAY SEVİ

SABETAY SEVİ

    Sabetay Sevi,7 Temmuz 1626 yılında,İzmir de İspanyol kökenli Yahudi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi.Kendisini Yahudiler'in Mehdisi olarak ilan etmiş,"Müslüman Görünümlü" Yahudilerden bir cemaat oluşturmuş ve dünyanın dört bir yanında oluşturduğu teşkilatı ve müridleri sayesinde söz sahibi olan bir kimse idi.O,tarih sahnesine ne yaparak çıktı?Nasıl bu kadar büyüyebildi? Osmanlı tebasından biriyken nasıl yükselişe

0

Okunma
Sayısı
Ütopiya

Bizlere destek olark, bilim yapmamıza yardımcı olmuş olursun

  • Kreosus üzerinden destek OL!
  • IBAN üzerinden destek OL!
  • Reklam vererek destek OL!

Sosyal Medya Hesaplarımız


alternative