Orta Çağ

M.S. 375 yılındaki Kavimler Göçü ya da M.S. 476’da Batı Roma İmparatorluğu’nun çöküşüyle başlayan ve 1453 yılında İstanbul’un fethedilmesi ya da 1492 yılında Amerika kıtasının keşfedilmesi ile sona eren dönem, tarihi kaynaklarda Orta Çağ olarak ifade edilmektedir.

Keşfedilecek

Bizim bu kategoriden beklentimiz, Orta Çağ da cereyan eden olayları siz değerli okuyucularımıza en detaylı bir şekilde aktarmaktır. Avrupa’nın karanlık çağı olarak bilinen bu dönemde İslam Dünyasının bütün ihtişamı sizleri bekliyor olacak.

Kapsama Alanı

Orta Çağ, tarihçiler tarafından MS 500'den 1500 yılına kadar uzanan dönemi ifade eden kavramdır. Orta Çağ, Antik Dünya ve modern zamanlar arasında ayrı bir dönem gibi görülür. Gerçekte Antik Dünya'nın net bir sonu yoktur. , Orta Çağ'ı hangi olayın başlatıp hangi olayın kapattığı konusunda bugün bile tarihçiler tarafından görüş birliği sağlanamamıştır. Ancak genel kabule göre Orta Çağ, MS 375 yılında gerçekleşen Kavimler Göçü veya 476'da Batı Roma İmparatorluğu'nun çöküşü ile başlamıştır. 1453 yılında, Osmanlı İmparatorluğu tarafından Konstantinopolis'in Fethi ile Bizans İmparatorluğu'nun yıkılışı veya 1492'de, Amerika kıtasının keşfedilmesiyle de Orta Çağ sona ermiştir.

alternative
Ütopiya

Malesef bu kategori ile ilgili hiç içerik yok.

  • En kısa zamanda bu kategori üzerine çalışılacaktır.
  • Bu kategoride yayın yapmak istersen bize ulaşa bilirsin.
Ütopiya

Bizlere destek olark, bilim yapmamıza yardımcı olmuş olursun

  • Kreosus üzerinden destek OL!
  • IBAN üzerinden destek OL!
  • Reklam vererek destek OL!

Sosyal Medya Hesaplarımız


alternative